Izvješće s akcije Zelena čistka
Autor: Ozrenka Mašić, 9. 6. 2017.

Dana 8. 6 . 2017. god. održana je akcija Zelena čistka. Glavni sudionici akcije su bili učenici 1. a razreda, a s njima učiteljica, tate Buš, Dević i Tihić, mama Trinajstić (Vitković) Iva i suorganizatorica akcije direktorica Turističke zajednice Sanja Živanović.

Čistili smo područje ispod Marine, te zeleni dio uz cestu od Pišća prema gradu. Sakupili smo 2 vreće smeća.

Gost na akciji nam je bio vatrogasac Josip Rajić iz Dobrovoljnog vatrogasnog društva Cres koji je učenicima ispričao u kojim sve situacijama vatrogasci pomažu, pokazao predmete kojima se služe u svojim akcijama, a učenici su potom radoznalo i veselo postavljali pitanja.

Tijekom akcije učenici su napravili i mali predah uz sokove i grickalice koje im je poklonila Turistička zajednica grada Cresa.