« Listopad 2018 »

Željka Matovinović – koordinatorica Ekoprojekta, suradnja s medijima i obavješćivanje javnosti, urednica Ekodnevnika škole

Dubravka Buničić – koordinatorica estetskog uređenja i suradnja s roditeljima
Mirjana Honjek Utmar, Valentina Bartol- koordinatori  ekoradionica

2.a Klara Nedić

Mladen Dragoslavić - informiranje i koordiniranje roditeljskih akcija

Robert Sablić, domar - zadužen za uređenje okoliša i interijera škole
Milvija Vlajsavljević, spremačica – uređenje okoliša i zelenila škole

Projektni eko-dan
Autor: Željka Matovinović, 31. 3. 2016.

U srijedu, 30. ožujka učenici su posebno veselo išli u školu. Nisu im bile potrebne školske torbe jer se taj dan učilo na novi, moderniji način. Škola je kao jedan od koraka postupka stjecanja statusa međunarodne eko-škole organizirala projektni eko-dan.  Tema je bila VODA.

Učenici razredne nastave su crtali, pisali sastavke i pjesme na zadanu temu. Plesalo se i natjecalo, sve u znaku vode. Snimljen je i film o tim aktivnostima.

Petaši i članovi Eko-grupe škole obišli su Vransko jezero, vidjeli kako se crpi voda iz jezera i priprema za piće te pušta u vodovod. Crtali su i provjerili naučeno, potom su kušali vodu iz jezera jer je izvrsne kvalitete.

Učenici šestog razreda posjetili su pročišćivač vode na području Kimen i upoznali proces pročišćivanja otpadnih voda. Profesorica Mirjana Ušljebrka je izvela dva pokusa pročišćavanja onečišćene vode u prirodi.

Sedmaši i osmaši obišli su fratarski samostan. Jedna je skupina  proučila cisternu iz koje su fratri nekada koristili vodu. Druga je uvježbala i izvela bibliodramu naziva Isus i Samarijanka dok su ostali inspiraciju na temu vode crpili iz prirode i pisali haiku poeziju. Po povratku u školu, sve su objedinili i pripremili za poslijepodnevno predstavljanje gostima.

Poslijepodne u 17.00 sati prigodnim programom za goste i uzvanike predstavljen je cjelokupni jutarnji rad.  Razveselio nas je dolazak gradonačelnika te mu je tom prigodom poklonjena bočica s vodom koju smo napunili na jezeru.

Po završetku programa svi skupa počastili smo se vodom, čajem od kadulje, majčine dušice i mente i frtulama, kroštulama, suhim keksima te broštulanim bademima.

Zadovoljni zbog uspješno ostvarenog projektnog eko-dana otišli smo kućama. Naučilo se i vidjelo puno novog. Rado bi ponovili ovakav školski dan.

Zaključili smo da u školi bez knjiga možemo mnogo naučiti, ali se i umoriti.

Slike svih aktivnosti u projektnom danu pogledajte u Galeriji.