« Prosinac 2017 »

Započeo ekoprojekt „Skulpture u kamenu“
Autor: Ana Pelčić, 27. 2. 2017.

„Skulpture u kamenu“ naslov je dviju ekoradionica koja su održane u četvrtak, 22. veljače i u petak, 23. veljače u našoj školi.

Na prvoj su radionici sudjelovali učenici četvrtih razreda, a vodile su ih učiteljice Ljiljana Holik i Maja Vrtodušić, dok su na drugoj, koju su vodile profesorica Ana Boca-Velčić i gospođa  Kristina Tomljenović Farkaš sudjelovali učenici-članovi Eko-grupe kao i zainteresirani učenici petog i šestih razreda. Radionice su organizirane da bi se kod učenika što više i bolje razvijala kreativnost, motoričke sposobnosti, smisao za samostalan rad, odgovornost, urednost i likovni izraz. Učenici su prije dolaska na radionicu prikupljali oblutke iz okoliša, a zatim su ih bojili šarenim bojama i od njih stvarali skulpture i slike. Ovo je tek prva radionica od nekoliko planiranih u sklopu ekoprojekta koji osmišljavaju i provode učiteljice razredne nastave Ljiljana Holik i Maja Vrtodušić, profesorice Ana Boca-Velčić, Mirjana Honjek Utmar i Ana Pelčić te gospođa Kristina Tomljenović Farkaš. Svoje će radove učenici predstaviti na izložbi u sklopu projektnog ekodana koji će se održati 15. ožujka.